به ما فرصت کار و تفکر انقلابی در مدارس بدهید

۶۵ مطلب توسط «افسر نسل 4» ثبت شده است

نماز تکراری

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان :

بعضی پدرها می گویند: پسرم رفته سربازی سر به راه شده است. چرا آدم برود سربازی سر به راه می شود؟ چون از بس به او سخت می گیرند، از بس موشک ضدحال می زنند تا بتواند یک ضدحال به دشمن بزند. آن وقت آرام می شود. از پادگان که در می آید دیگر از دیوار راست بالا نمی رود. مؤدبانه می نشیند، می تواند صبر کند، می تواند تحمل بکند، درست است رفقا؟
قبل از اینکه بخواهیم برویم سربازی ادب بشویم، بیاید در خانه خدا سرِ نماز ادب بشویم، خیلی قشنگ تر نیست؟ "والبهائم لایتأدب الّا بالضّرب" ؛ چهارپایان، ادب نمی شوند مگر با چوب. آدم ها با نماز ادب می شوند.
۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
افسر نسل 4

پوسـتر | مشت ایرانی، موشک ایرانی

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
افسر نسل 4

با مطالعه این کتاب ها، حضرت زهرا(س) را بیشتر بشناسید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

پوستر | ما آمریکا را زیر پا میگذاریم...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
افسر نسل 4

بیست و دوم بهمن 1357

تهران و اغلب شهرستان ها همچنان صحنه جنگ خونین مردم و نیروهای مسلح بود. از غروب روز بیستم، کسی خیابان‌ها را ترک نکرده بود. درحالیکه حملات مردم مسلح به تمام مراکز قدرت رژیم شدیدتر می شد خبر رسید که ستاد ژاندارمری واقع در میدان بیست وچهار اسفند (انقلاب) به دست افراد نیروی هوایی، دریایی و مردم افتاده است. پس از ساعتها زد و خورد، پادگان عشرت آباد به تصرف مردم در آمد و بر اثر حملات مردم به تسلیحات ارتش،کارخانه‌ها و انبارهای اسلحه به دست مردم افتاد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

بیست و یکم بهمن 1357

ساعت 10 صبح اسلحه‌خانه‌ی نیروی هوایی به همت مردم و کمک همافران فتح شد.
ساعاتی بعد کلانتری‌های 9، 10، 11، 12، 16، 26 و کلانتری نارمک به دست مردم افتاد.
مردم تانک‌ها و نفربرها را به خیابان‌ها آوردند و به یکدیگر روحیه می‌دهند. فرمانداری نظامی که دست‌پاچه شده‌است، در آخرین اعلامیه‌اش که بارها از رادیو پخش شد، ساعت منع عبور و مرور را چهار و نیم عصر اعلام کرد.
امام خمینی در پاسخ به دستور فرمانداری پیامی به این شرح صادر فرمودند: «اعلامیه‌ امروز حکومت نظامی، خدعه و خلاف شرع است؛ مردم به هیچ وجه به آن اعتنا نکنند، برادران و خواهران عزیزم، هراسی به خود راه ندهید که به خواست خداوند تعالی، حق پیروز است.»
مردم خیابان‌ها را ترک نکردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

گرافیک / امام خمینی (ره)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

به اصرار جهان پهلوان

تلفن زنگ خورد. گوشی را برداشتم. یک نفر پشت تلفن سه بار گفت: «شجونی قبرت حاضر است!». سرهنگ "عربی" از ساواک بود. ماجرای منبر رفتنم و دفاع از طلاب مظلوم فیضیه را فهمیده بود. می‌گفت «شجونی ببینمت ناخن‌هایت را می‌کشم!».

خیلی ترسیده بودم. وارد مسجد ارک شدم. جمعیت موج می‌زد. ماشین‌های ساواکی‌ها هم منتظرم بودند. این میدان رزم‌آور دیگری می‌خواست. خواستم برگردم.

ناگهان دو دست تنومند بازویم را گرفت. تختی بود! لبخندش هنوز یادم هست. از او اصرار و از من انکار. آخر سر هم مرا راهی منبر کرد...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

سیر نمایشگاهی/ چرا انقلاب کردیم؟

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4

پوستر / مردم انقلابی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
افسر نسل 4